Küba-Moskova Turu ::..havana(3) Varadero(2) Cienfiegos(2) Trinidad(1) Moskova(1)..:: 25 Ocak - 03 Şubat 2014

Küba, resmi olarak Küba Cumhuriyeti Karayiplerde bir ada ülkesi. Küba ulusu, Isla de la Juventud ve birçok takımadaların yanısıra, başlıca Küba adasından oluşur. Havana, Küba'nın en büyük şehri ve ülkenin başkentidir. Santiago de Cuba ikinci en büyük şehirdir. Küba'nın kuzeyinde Birleşik Devletler (150 km uzaklıkta), batısında Meksika, Bahamalar, güneyinde Cayman Adaları ve Jamaika, ve güneydoğusunda Haiti ve Dominik Cumhuriyeti uzanır.

1492'de, Kristof Kolomb karaya çıktı ve şuan Küba'ya ait olan adada İspanya Krallığı için hak iddia etti. Küba, 1898'de biten İspanya-Amerika Savaşına kadar İspanya'nın bir toprağı olarak kaldı, ve 1902'de Birleşik Devletler'den resmi bağımsızlık kazandı.

Küba 11 milyonu aşkın insanın yurdudur ve Karayipler'de en geniş yüzölçümüne sahip olmanın yanı sıra en kalabalık ada milletidir. Ada, etrafındaki sular tarafından ılıklaştırılmış bir tropikal iklime sahiptir. Aynı zamanda Karayip Denizi'nin sıcak suları ve adanın Meksika Körfezi'nin karşısında olması adayı kasırgalara açık hale getirmiştir. 1232.5 km uzunluğundaki Küba Adası yeryüzündeki en büyük 13. adadır.

Küba gezimiz yanında 1.gün Moskova'ya uğrayacağız. Kızılmeyden ve Panoramik şehir gezisi sonrası otelimize geçerek konaklama olacak ve ver elini Küba diyeceğiz.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN:  İSTANBUL-MOSKOVA    10:20 15:15                                    
Sabah saat 08:15’de İstanbul Atatürk Havalimanı AEROFLOT HAVAYOLLARI bankolarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra  tarifeli seferi ile saat 10:20 ‘de  Moskova’ya a uçuş , Varışta alanda  karşılanma ve özel aracımızla Moskova’daki Otelimize transfer.  Moskova merkezde  Kızıl Meydana  Panaromik Turumuz olacaktır.  Daha sonra , geceleme otelde  OTELİMİZ: MERCURE HOTEL 4* vb

2.GÜN:  CARACAS -HAVANA   13:20 17:15
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben; kısa serbest saatlerimiz olacaktır , daha sonra  Küba uçuşumuzu  yapmak üzere havalimanına geçiyoruz. Küba’nın başkenti Havana’ya varış. Alanda karşılanma ve otelimize transfer.Geceleme otelimizde.  Otelimiz: Occidental Miramar  Hotel 4****

3.GÜN:  HAVANA                                                      
Kahvaltı sonrası saat 09.00'da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…AKŞAM YEMEĞİ  otelimizde. Geceleme otelimizde

4.GÜN: HAVANA 
Kahvaltı sonrası  serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turuna katılabileceklerdir.(90€ ) Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5.GÜN: HAVANA-CİENFUEGOS-TRINIDAD
Kahvaltı sonrası Montenar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos şehri üzerinden Trinidad'a gidiş. Panaromik turumuz  esnasında ,Cienfuegos'da Prado Promenade, Central Park, Malecon Bulvarı ve Valle Sarayı'nı (Palacio del Valle)görüyor sonrasında   Trinidad  a hareket ediyoruz. Varış sonrası  , otele yerleşme, otelde akşam yemeği ve konaklama.  Geceleme otelimizde.(all inclusive)   OTELIMIZ : BRISIS DEL CARIBE 4****- HERŞEY DAHİL

6.GÜN: Trinindad-  Santa  Clara-  Varadero
Bugün , sabah erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz. Güzergahımız da ilk olarak  Santa Clara  şehri var. Efsane  CHE GUVERA ‘nın  anıt mezarının ve müzesinin olduğu , CHE ile  bütünleşen bir  kent  burası, Burada  CHE Müzesini ziyaret ettikten sonra  Varadero’ya doğru yolumuza devam ediyoruz..  Geceleme All inclusive otelimizde. OTELİMİZ :  BRISAS DEL MAR 4****- HERŞEY DAHİL.

7.GÜN:  Varadero
Bugün Varadero sahillerinde  güzel bir gün bizleri bekliyor..Serbest günümüz  içinde arzu eden misafirlerimiz  rehberimizin eşiliğinde  TEKNE/CATAMARAN gezisine katılabilirler.. Geceleme All inclusive otelimizde.  OTELİMİZ :  BRISAS DEL MAR 4****- HERŞEY DAHİL.

8.GÜN: VARADERO-HAVANA-  MOSKOVA   19:30  15:55+1 
 Havana'ya dönüş  Tam Gün serbest saatlerimiz olacak , son bir kez alış veriş ve  eski havana caddelerini  gezme imkanımız  olacak.  Daha sonra akşam saatlerinde  havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası saat 19:30 ‘da Moskova ’a uçuşumuzu yapıyoruz. Geceleme  Uçakta.

9.GÜN:    Moskova-   İSTANBUL –Varış. 19:40 20:45
Moskova’ya varış..ve  Istanbul’a  harekete . İstanbul ‘a  varış   - Anılarla dolu gezimizin sonu…


* Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aittir.

UÇAK DETAYLARI

 •   2  SU2137 ISTSVO HK1       I  1020 1515   320 E 0 L                
 •   3  SU 150  SVOHAV HK1      D  1320 1715   332 E 0 LL               
 •   4  SU 151 Q  HAVSVO HK1   3  1930 1555+1 332 E 0 LL               
 •   5  SU2132 Q SVOIST HK1    D  1940 2045   321 E 0 L                

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Ejder Turizm

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

HAREKET NOKTAMIZ

25 Ocak 2014,

ÜCRET

1790 Euro 2-3 kişilik odalarda konaklama

NELER DAHİL?

 • AEROFLOT ile ISTANBUL-MOSKOVA -HAVANA-MOSKOVA -ISTANBUL  uçak bileti ve havalimanı vergileri Programda belirtilen tüm urlar Tüm Transferler.
 • 3 Gece  Havana /  2Gece  Varadero/ 1 Gece   Trinindad / 1 Gece Moskova Toplam : 7Gece
 • Programda belirtilmiş TÜM yemekler DAHİLDİR.
 • Varadero ve Trinidad ‘da her şey dahil konaklama-3 Gece  All Inclusive Konaklama.
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Ejder Turizm Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat  sağlık sigortası

NELER HARİÇ?

 • Vize ücreti (70 €) Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
 • Küba Havalimanı çıkış vergisi -25€ Havana’da Ödeniyor.
 • Venezuella ‘dan İki kere çıkışlarda ödene Toplam 20 USD pul parası
 • Belirtilmeyen Öğle ve Akşam yemekleri
 • Ekstra turlar .
 • Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)  -
Share

KONAKLAMALI KÜLTÜR/DOĞA TURLARI

Error: No articles to display

Üye Girişi

İletişim

KENDİ Bilişim Tarım Turizm İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi
Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
(Metropol Sineması Yanı)

Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09

GSM: 0 530 602 78 82

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada da takip edin.

Artıyaşam

Artıyaşam Dağ Doğa Kültür Sanat Gezi Etkinlik Platformu web sayfasıdır.

Artıyaşam, TURSAB'a bağlı 6762 belge nolu A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentasının TPE 2009/71835 sayılı tescilli bir markasıdır.

Buradasınız: Anasayfa Diğer Kültür/Doğa Turları Küba-Moskova Turu ::..havana(3) Varadero(2) Cienfiegos(2) Trinidad(1) Moskova(1)..:: 25 Ocak - 03 Şubat 2014